Kolorowe ptaki

PARA

W wielokulturowej Anglii, na każdym kroku można spotkać przedstawicieli innych, często bardzo egzotycznych nacji. Jedni są turystami, inni emigrantami a jeszcze inni – już rodowitymi Brytyjczykami. Ciężko stwierdzić kto jest stąd od zawsze, a kto – od niedawna.

Niedziela. Godzina 14 brytyjskiego czasu. W niewielkim angielskim miasteczku dzwony kościelne zaczynają wybrzmiewać w rytm radosnej melodii. Przed świątynią stoi biały Bentley z 1951 roku. To sygnał, że zaraz, przez kościelny portal, wyjdą Państwo młodzi oraz ich goście.
Nagle, zrobiło się dosyć egzotycznie. Pierwsze wyszły druhny. Za nimi drużbowie. Zamiast typowych koktajlowych sukni można było ujrzeć kolorowe tkaniny, uszyte w nietypowe kreacje. Fiolet, róż, granat, błękit – barwy strojów kontrastowały z ceglastymi murami kościoła. Na głowach dużo chust, kapeluszy i toczków, które przykuwały uwagę oryginalnymi konstrukcjami oraz kolorem. Obok męskich garniturów, etniczne stroje uszyte z dobrej jakości materiałów.
Wesoła, kolorowa kompania czekała na najważniejsze osoby tej ceremonii – małżonków, którzy strojem co prawda nie zaskoczyli (biała suknia ślubna oraz biały garnitur) jednak do wspomnianego Bentleya wsiedli z gracją, jaka cechuje tylko królewskie rody.
Kim byli? Skąd? Nie wiadomo.

Kolorowe, egzotyczne ptaki rozpłynęły się po ulicach i pewnie teraz bawią w najlepsze!

pani mloda

kosciol

panie1

panie2

pogadanki

platki

pani3

turbany

toczek

pani i pani

para2

samochod

Zdjęcia: Marta; tekst: Julek

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

2 Comment

  1. Monika says: Odpowiedz

    Ale mają kuperki ! Nice one

  2. très sympas !
    Kiss, Elodie
    http://www.luxetoutou.com

Dodaj komentarz