Powrót do przeszłości

karuzela

Zamknijcie na chwilę oczy i pomyślcie, że znów jesteście dziećmi…
Co macie ochotę dziś robić?

Może przejażdżka na rowerze? Do wyboru, m.in.: drewniany rower biegowy oraz mikro składak. A może wolicie auta? Jest czerwony sportowy kabriolet, napędzany nogami zabytkowy kit car oraz zielony, elektryczny jeep. Można przejechać się też koniem na biegunach. Najstarszy ma około 300 lat!

Siedzicie na miękkim dywanie. Przez pokój przejeżdżają kolejne wagony kolejki, które ciągnie lokomotywa parowa. Część składu skręca w kierunku szafy, z której wysypują się kolorowe klocki. Można zbudować z nich domek dla lalek! Taki duży, z kuchnią (w której mama będzie smażyć naleśniki) i garderobą, gdzie Barbie i Tressy trzymać będą swoje suknie balowe.
W rogu pokoju, na pudle, siedzi uśmiechnięty klaun a pod wanną, w garnku, czekają na kąpiel zmieniające kolor resoraki. Na stoliku w dużym pokoju porozrzucane są sterty kolorowych papierów, bibuły i świecowych kredek. To na maski, które przemienią Was w dzikie zwierzęta.
Spójrzcie w górę! Na ten różowy, gotowy do startu samolot, który budzi w Was podróżników, małych odkrywców chcących dotrzeć do magicznych krain. Po schodach zgrabnie przemieszcza się zakręcona sprężyna, pokonując kolejne stopnie a po podłodze toczą się szklane kulki i kauczuki. Przy kuchennym stole czeka z kolei dziadek, z rozstawioną planszą do warcab i chińczyka…

Po przekroczeniu drzwi londyńskiego Muzeum Dzieciństwa, powracają wspomnienia. Z każdą, wypełniona zabawkami gablotą, z każdym eksponatem, stają się one coraz bardziej prawdziwe, wręcz namacalne. Warto odbyć taką podróż do najwcześniejszych wspomnień i dać się obudzić naszemu wewnętrznemu dziecku!

kot

orzel

samolot

royal

pajace

trecy

 

ludzie

Zdjęcia: Marta
Tekst: Julek

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz