Surrealistyczne, acz miłe

oprawione 3

„Jestem zwykłą dziewczyną, która stoi przed chłopakiem, prosząc go, aby ją kochał…”

Czyż nie jest to jedno z najpiękniejszych wyznań miłosnych, jakie padły na kinowym ekranie?
Wypowiedziała je Anna Scott – hollywoodzka gwiazda filmowa, która przyjechała do Londynu kręcić swój najnowszy film. Pewnego dnia, mieszkający w zachodniej dzielnicy Londynu fajtłapa – William Thacker, wylewa sok pomarańczowy na bluzkę gwiazdy. Dzieję się to naprzeciwko jego mieszkania, do którego prowadzą słynne, niebieskie drzwi.
Tak zaczyna się niezapomniana romantyczna przygoda, której ozdobą są urokliwe uliczki Notting Hill.

      „Lepiej będzie nikomu o tym nie mówić.
Kiedyś opowiem o tym sobie, ale spokojnie, i tak nie uwierzę.”

W miejscach, które zostały rozsławione przez obraz Rogera Michella, zaczęło tętnić życie. Już nie tylko w piątki i soboty, kiedy główną ulicę dzielnicy – Portobello Road – zajmuje popularny targ. Na Notting Hill ludzie kręcą się przez cały tydzień!
I dobrze, bo pięknie tutaj… .

      „Dziwaczna sytuacja. To jest możliwe w snach, ale nie w życiu. W dobrych snach. A to ponowne spotkanie
jest  jak sen…”

Z jednej strony kolorowe, pastelowe rezydencje, będące domami dla bogatych londyńczyków; na ich tyłach urocze oazy spokoju – niewielkie prywatne parki, do których da się zejść z tarasu po schodkach; na głównych ulicach gwar za sprawą kilkuset sklepików, vintage-shopów, kawiarni i restauracji, a gdzieś pomiędzy tym miejsca, które właśnie na filmie po raz pierwszy obejrzały setki milionów osób.

     „To ktoś, kto jest dla mnie nieosiągalny. Jakbym spróbował heroiny i stracił do niej dostęp. Otworzyłem
puszkę Pandory, a w środku było nieszczęście.”

Londyn ma to szczęście, że wiele jego dzielnic zaczyna żyć własnym życiem, wyodrębniając się od reszty miasta wyjątkową atmosferą i specyficznym charakterem. To stało się również z Notting Hill, dzielnicą, gdzie jest miejsce dla każdego: londyńskiej elity, modnych hipsterów, wyzwolonych artystów, a nawet pracowników księgarni podróżniczych.

     „Spójrz prawdzie w oczy. Od początku byłeś bez szans. Anna to bogini. A jaki jest finał związku śmiertelnika z bóstwem?”.

 nh6

nh8

drzwi

wejscie do ogrodu

rosmead

II

nh4

ławka no

nh12

droga

nh9

notting hill

pies1

Zdjęcia: Marta
Tekst: Julek

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz